Forum POT – ROT – LOT

Fundacja Kombinat Kultury na Kongresie Turystyki Polskiej.
15 października 2016
Nowa strona Galerii Przestrzeni Miejskiej EUROPA EUROPA
20 listopada 2016
Show all

 

dsc_9646

IV Forum POT-ROT-LOT

Jak powinna wyglądać współpraca pomiędzy POT-ROT-LOT-Miastami i Branżą Turystyczną? Na to pytanie mięli odpowiedzieć uczestnicy Forum POT-ROT-LOT które w dniach 14-16 listopada br. odbyło się w hotelu Anders w Starych Jabłonkach. Gospodarzem jesiennego spotkania była Polska Organizacja Turystyczna oraz Mazursko-Warmińska Regionalna Organizacja Turystyczna na której terenie wydarzenie się odbyło. Z ramienia LOTUR w Forum uczestniczyli Bruno Aleksander Kieć oraz Zbigniew Włodarczak.

dsc_9639

IV Forum POT-ROT-LOT

Wydarzenie to zostało zorganizowane aby wspólnie ze wszystkimi współpracującymi podmiotami działającymi na turystycznej niwie zastanowić się nad kondycją systemu zarządzania turystyką w Polsce a także wymienić się doświadczeniami, uwagami także krytycznymi i uzgodnić działania na kolejne miesiące. Forum było także możliwością, żeby wyjaśnić ewentualne rozbieżności w istotnych kwestiach dotyczących zarządzania turystyką.

dsc_9669

IV Forum POT-ROT-LOT

Dyskusje na ten temat odbyły się w ramach panelu ROT w którym wzięli udział przedstawiciele wszystkich regionalnych organizacji turystycznych oraz dr Wojciech Fedyk, prezes POT.Specjalnym gościem był Forum podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Dawid Lasek.

dsc_9688

IV Forum POT-ROT-LOT

Wśród poruszanych tematów znalazły się między innymi takie jak źródła finansowania działalności – system grantowy, mechanizmy zachęcające do tworzenia i współpracy JST i LOT czy model współpracy między  ROT-ami  z LOT-ami. Jednakże dużą część dyskusji zdominował temat wzmocnienia roli ROT-ów we współpracy z Samorządami i Urzędami Marszałkowskim. Padło wiele gorzkich zdań na temat niedostatecznego wsparcia przez POT. Padły też przykłady pomijania ROT-ów przy rozmowach POT – Urzędy Marszałkowskie. Prezes W. Fedyk poprosił aby takie przypadki potraktować jako wyjątki które nie powinne się zdarzyć i obiecał , iż należy tego typu formy rozmów potraktować jak coś co już nie będzie miało racji bytu i nigdy się nie powtórzy.

dsc_9650

podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Dawid Lasek

Co LOTUR „wywiózł” z Forum? Na pewno ciekawe pomysły jak promować Lubuskie w kraju i zagranicą, wstępne ustalenia co do współpracy z wybranymi placówkami POT w Europie, wiedzę na temat trendów i kierunków rozwoju branży turystycznej. I tak naprawdę o to chodziło.

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *