Nowa strona Galerii Przestrzeni Miejskiej EUROPA EUROPA

Forum POT – ROT – LOT
18 listopada 2016
Czy zielonogórski Deptak może tętnić życiem?
21 listopada 2016

 

Galeria_Europa_Europa_HOSSEIN_FATEMI_Somalia_3_dekady_wojny_domowej

HOSSEIN FATEMI Somalia 3 dekady wojny domowej

Nad projektem Galerii EUROPA EUROPA pracujemy już prawie dwa lata. Jej formuła zakłada, że jest Galerią Objazdową a zarazem Produktem sieciowym opartym na współpracy partnerskiej. W każdym z miast w którym będzie eksponowana głównym organizatorem jest Partner Kombinatu Kultury. Wystawy zostaną pokazane w 12 miastach: Olsztyn, Kraków, Warszawa, Białystok, Poznań, Tarnów, Lublin, Zielona Góra, Gdynia, Łódź, Szczecin i Wrocław, (łącznie 144 wystawy w ciągu roku).

W RAMACH PROJEKTU…

Zaprezentujemy prace wybitnych fotografików z całego świata, takich jak: Jakub Szymczuk, Ami Vitale, Brian Przypek, Александр Гляделов, Jesus Blasco De Avellaneda, Eric Lafforgue, Anne Paq, Rehahn, Lee Jeffries, Hossein Fatemi, Rawi Agarwal. Temat każdej wystawy jest inny. Prezentują różne problemy społeczne naszego świata. Są to tematy często nieznane lub mało znane polskiemu odbiorcy. Są informacjami, które przez widza są „odsuwane”, odrzucane na zasadzie, że „to jest gdzieś daleko, to jest temat który mnie nie dotyczy”. Projektem Galerią EUROPA EUROPA pragniemy pobudzić widza, sprowokować Go do zastanowienia się na tematem danej wystawy, sprowokować go do refleksji i dyskusji na temat fotografii które obejrzy w jej trakcie, do zwrócenia uwagi na ważne aspekty życia.

Po miesiącach przestoju oddajemy Państwu całkiem nową, aktualną stronę Galerii. Jeszcze nad nią pracujemy, dokładamy materiały. Mamy nadzieję że się Wam ona podoba. Nowa strona oznacza, że prace nad Galerią ruszyły i, że w końcu uda nam się zrealizować Projekt. Przepraszam, żadne, że się uda. My go po prostu teraz zrealizujemy

Bruno Aleksander Kieć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *