Wigilijna Zielonogórska Dobro Sąsiedzka Pomoc

ZOMO Party czyli Pomóż Milicji się Spałować
13 grudnia 2020
ZIELONA GÓRA MIASTO DLA MŁODYCH czy jak uważa wielu młodych – jest CMENTARZEM KULTURY
8 lutego 2021
Show all

Wielkimi krokami zbliża się Wigilijny Wieczór, chyba najważniejszy dzień dla nas Polaków. Za kilka dni zasiądziemy przy suto zastawionym stole, podzielimy się opłatkiem, złożymy sobie życzenia, będziemy świętować słuchać kolęd ….

Świętować… Jednakże czy wszyscy tak samo? Wielu z nas ten rok sponiewierał. Jedni z powodu Covida stracili pracę, inni utracili dochód z powodu zamknięcia prowadzonej przez nich firmy a inni… No cóż pandemia wycisnęła swoje piętno na większości z nas. Przy naszych stołach – wierzę w to – zagości radość i uśmiech… Spróbujmy podzielić się tym uśmiechem z innymi, Tymi którym wiodło się gorzej niźli nam. Cóż możemy zrobić aby to uczynić? Ktoś powie że przecież trwają różne akcje pomocowe, charytatywne skierowane do tych którym dzieje się gorzej np. Świąteczna Paczka.

Akcje pomocowe… Jednakże czy ta pomoc dotrze do wszystkich którzy jej potrzebują, do tych którzy chwilami mają problem z tym aby na ich stołach zagościł chleb powszedni i najtańsza margaryna? Nie sądzę, albowiem wiele osób wstydzi się swojej biedy i ukrywa ją przed innymi. Często duma nie pozwala im prosić kogokolwiek o pomoc bo tego nigdy nie robili i może nie potrafią tego robić. Czy mają rację czy powinni odrzucić wstyd? Uszanujmy ich wolę.

Ich wolę… Jednakże, bądźmy dobrymi sąsiadami na których można liczyć. Rozejrzyjmy się wokoło nas, dojrzyjmy swoich sąsiadów mieszkających w najbliższej okolicy, dostrzeżmy tych – może mieszkających naprzeciwko, na tym samym piętrze czy w naszej klatce schodowej – których należy wesprzeć. Podejdźmy do nich , porozmawiajmy a nawet potraktujmy jak daleką rodzinę która będąc daleko jest Naszą Rodziną. Wspomóżmy ich, niechaj i u nich zagości radość i uśmiech. W ramach Wigilijna Dobro Sąsiedzkiej Pomocy

Wszystkim Sąsiadom  z okazji Świąt Bożego Narodzenia, Zarząd Fundacji Kombinat Kultury życzymy zdrowia i setek powodów do uśmiech. Zapraszamy do wysłuchania  pięknych  Polskich Kolęd 

 

 

W imieniu Zarządu KK

 

Bruno Aleksander Kieć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *