3 marca ” European Tour CADILLAC” – jedyny koncert w Zielonej Górze!!!!!!

Miasto Zielona Góra ogłosiło konkurs dla kultury…
20 stycznia 2017
Promocja książki oraz projekcja filmu dokumentalnego “Kromka chleba” Dagmary Dworak
1 marca 2017
Show all

3 marca br. o godzinie 20.00 odbędzie się następny koncert  w ramach ” European Tour CADILLAC”. Tym razem wybranym miejscem w Zielonej Górze jest Piwnica Artystyczna Kawon. Dla fanów zespołu nie potrzeba nic mówić . Dla tych którzy pierwszy raz usłyszeli o zespole (czy w ogóle tacy ludzie istnieją?) powiemy krótko – jest to koncert na którym należy być!!!!! Przy okazji zapraszam do posłuchania fragmentów koncertu zespołu z nieistniejącego Klubu 4 Róże dla Lucienne,  współorganizowanego przez Fundację Kombinat Kultury.  koncert1   koncert2

Zespół Cadillac istnieje od ponad 20 lat. Grają covery na wysokim poziomie w przeróżnych gatunkach muzycznych. Te największe koncerty są rockowe, z utworami Led Zeppelin, Pink Floyd, Deep Purple, Metallica, U2 i wielu innych, lecz Cadillac występuje też na imprezach okolicznościowych z bardzo zróżnicowanym repertuarem. Cadillac to zespół czteroosobowy, lecz czasem, na przykład na potrzeby show muzycznego “Pink Floyd – The Dark Side Of The Moon”, grają w rozszerzonym składzie.

Led Zeppelin to najlepszy zespół rockowy wszech czasów – koniec, kropka. Ich eklektyczna muzyka, meandrująca między starym folkiem, bluesem i heavy metalem ukształtowała nasze gusta. Jest to muzyka „światła i cieni”, zderzenie hippisowskiego idealizmu z mistycyzmem i czarną magią, dziecięcej niewinności z wulgarnym erotyzmem. Muzyka Led Zeppelin nie jest łatwa do grania, ale zespół CADILLAC uwielbiamy to robić. Riffy Jimmiego Pagea są pogięte, bębny Johna Bonhama niewiarygodnie ciężkie, linie wokalne Roberta Planta boleśnie wysokie, a różnorodność dźwięków tworzonych przez Johna Paula Jonesa po prostu przytłacza. Dlatego zespół CADILLAC poświęca bardzo dużo czasu na próby, nierzadko zaniedbując inne obowiązki. Lecz gdy już zacznie wychodzić, to uczucie satysfakcji jest nie do opisania. Granie takich numerów jak Black Dog, Dazed and Confused, Kashmir i Whole Lotta Love daje im mnóstwo radości i energii.

“Nazywamy się CADILLAC i uwielbiamy grać covery. Tym razem stawiamy na Led Zeppelin”. Koncert odbędzie się w piątek 3 marca 2017 od godz.20.00 w zielonogórskiej piwnicy artystycznej KAWON. “Przyjdź i daj sobie oddać trochę tej energii… No dobra, już dobra – Stairway też zagramy …”

 

Miejsce:
Piwnica Artystyczna KAWON
Zamkowa 5, Zielona Góra

 

zespól wystąpi w składzie

Zenek Chodorowski “Chodi” – gitary, wokal;

Zenek Czernicki “Stefan” – instr. klawiszowe, wokal;

Jarek  Gil- wokal, gitara basowa;

Marek  Kieloch”Kielu” – perkusja, wokal.

 

Zapraszam

Bruno Aleksander Kieć

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *